Најави се / Регистрирај се Кошничка (0)
Немате ставки во Вашата кошничка.
Слика на Торнада
Цена 150,00 ден
Категорија: Енциклопедии
Едиција: ТОПЕР енциклопедии
Димензии: 217/265 mm-32 страници /тврд повез /илустации во боја

Влезете во светот на торнадата со помош на оваа книга. Запознајте се со причините за настанување на торнадата, нивните карактеристики, видови и јачина. Доззнајте кои се најсмртоносните торнада во историјата и како да се заштитите во иднина. За овие факти, и многу други поврзани со торнадата, ќе дознаете во оваа енциклопедија. 

© 2017 Топер ДОО. Сите права задржани.

Powered by nopCommerce | Developed by Pro nopCommerce