Најави се / Регистрирај се Кошничка (0)
Немате ставки во Вашата кошничка.
Слика на Сказни за добра ноќ

Сказни за добра ноќ

Цена 680,00 ден
Категорија: Збирки приказни
Едиција: /
Димензии: 225/225mm-285страни, тврд повез, илустрации во боја

Збирка од 15 интересни сказни, збогатени со прекрасни илустрации, кои можете постојано да им ги читате на вашите деца, а тие одново да уживаат во нив.Тука може да ги најдете овие сказни:
-Куќата што ја изградил Јовче 
-Трите јарци итреци 
-Зајакот и желката 
-Кралот жаба 
-Човечето од тесто со ѓумбир 
-Снежана и Румена 
-Принцезата и зрното грашок 
-Рампелстилтскин 
-Снежната кралица 
-Гускарката 
-Јовче и стеблото од грав 
-Златокоса 
-Царевата нова облека 
-Бременските градски свирачи
-Овчарката и оџачарот

© 2017 Топер ДОО. Сите права задржани.

Powered by nopCommerce | Developed by Pro nopCommerce