Најави се / Регистрирај се Кошничка (0)
Немате ставки во Вашата кошничка.
Слика на Авантурите на вујко Лео низ швајцарската пустелија / книга 3

Авантурите на вујко Лео низ швајцарската пустелија / книга 3

Цена 199,00 ден
Категорија: Белетристика
Автор: Џанетс Леви
Димензии: 145/220 mm / 77 страници / тврд повез / илустрации во боја

Вујко Лео не е обичен вујко, тој е уникатен – авантурист, патник, магионичар, се во едно. Придружи му се додека на Енди му раскажува за авантурите низ швајцарската пустелија – од времето кога бил суперѕвезда во Нулистан до времето кога пронашол волшебен лек што може да ги излекува сите болестич од вузбудливата средба со луѓето од Чоколадната Земја, што се направени од чоколада, до времето кога го претвориле во жива кукла во земјата на чудовиштата.

© 2017 Топер ДОО. Сите права задржани.

Powered by nopCommerce | Developed by Pro nopCommerce